Votre panier est vide !

Przesunięcie deklaracji ważenia DC United dla napastnika Juventu

22/05/2020 0
Wkrótce może się zdarzyć, że bracia ponownie połączą się w D.C. United w ramach hitu.
 
Steven Goff z The Washington Post poinformował w środę, że Czarno-Czerwoni badają możliwość przeniesienia Juventusu i argentyńskiego napastnika Gonzalo Higuaina do klubu. To połączy supergwiazdę ze swoim starszym bratem Federico Higuainem, który podpisał kontrakt z D.C. w marcu zeszłego roku jako zawodnik i trener rozwoju gracza po spędzeniu ośmiu sezonów z ekipą Columbus.
 
Goff podkreślił, że tego rodzaju pościgi są wciąż na wczesnym etapie, więc potencjalne przeniesienie Higuaina na Audi Field nie wydaje się być możliwe. Nadchodzi także kontekst pandemii COVID-19, która z pewnością wpłynie na globalny rynek transferowy i strumienie przychodów.
 
Higuain, 32 lata, jest obecnie w kontrakcie z Juventusem do czerwca 2021 roku, więc każdy wcześniejszy ruch wymagałby opłaty za transfer lub potęgi Serie A byłaby skłonna się rozdzielić. Gdyby doszło do siebie, przypominałoby to, jak D.C. w 2018 roku zyskał popularność, by zdobyć angielską gwiazdę Wayne Rooney przed otwarciem stadionu piłkarskiego.
 
Numer 9 ma obecnie 63 bramki i 16 asyst w 139 meczach dla Juventusu, z poprzednimi przystankami w Realu Madryt, Neapolu, AC Milan, Chelsea i River Plate. Na arenie międzynarodowej Higuain zajmuje szóste miejsce w bramkach wszech czasów dla Argentyny, 31 razy w 75 występach.
 
W połowie kwietnia pojawiły się również połączenia między Higuainem a LA Galaxy dzięki połączeniom z głównym trenerem Guillermo Barrosem Schelotto. Inne supergwiazdy zostały powiązane z D.C. w ciągu ostatniego roku, a pomocnicy Mesut Ozil i Luka Modric pojawili się jako możliwości.